Dostawcy

Amerykańska firma Sonics (dawniej Sonics & Materials) jest wiodącym producentem procesorów (sonikatorów) i atomizerów ultradźwiękowych.  Ponad 50-o letnie doświadczenie w konstruowaniu nowoczesnych urządzeń ultradźwiękowych (firma jest także renomowanym producentem przemysłowych urządzeń do ultradźwiękowej obróbki tworzyw sztucznych i metali) zaowocowała serią doskonałych aparatów laboratoryjnych Vibra-Cell. Są to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej niezawodnych urządzeń tego typu na rynku.

Sonics oferuje także bogaty wybór akcesoriów: końcówki o różnych średnicach, komory dźwiękoszczelne, końcówki zanurzeniowe i przepływowe, naczynia szklane, naczynia reakcyjne do sonochemii, itp.

Od wielu lat Sonics konsekwentnie używa nazwy „procesory ultradźwiękowe”, aby podkreślić poszerzające się spektrum zastosowań urządzeń tego typu. Poza ogólnie pojętą homogenizacją próbek różnego typu, procesory ultradźwiękowe znajdują zastosowanie m.in. w:

  • perforacji (zrywaniu) ścian komórek i tkanek w celu wyizolowania ich zawartości,
  • zrywania łańcuchów DNA,
  • przyśpieszaniu przebiegu reakcji chemicznych (tzw. sonochemia),
  • mieszaniu tzw. „trudnych” próbek.

W ostatnim czasie, związku z rozwojem nanotechnologii, sonikatory są powszechnie stosowane do dyspersji zawiesin nanocząstek w rozpuszczalnikach.