LABO PLUS - wiskozymetry Brookfield, sączki i bibuły celulozowe, filtry szklane, strzykawkowe oraz membrany filtracyjne, ultratermostaty PolyScience, dejonizatory, refraktometry i polarymetry.

Wykaz produktów

www_logo_sonics

Homogenizatory ultradźwiękowe Sonics 

 

 


gowica_ultradzwiekowa

 

Amerykańska firma Sonics (dawniej Sonics & Materials) jest wiodącym producentem procesorów (sonikatorów) i atomizerów ultradźwiękowych. Wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu nowoczesnych urządzeń ultradźwiękowych (firma jest także renomowanym producentem przemysłowych urządzeń do ultradźwiękowej obróbki tworzyw sztucznych i metali) zaowocowała serią niezawodnych aparatów laboratoryjnych Vibra-Cell. Są to jedne z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku: wszystkie modele posiadają automatyczne strojenie układu rezonansowego i zabezpieczenie przeciążeniowe generatora drgań, automatyczną kompensację zmian amplitudy drgań końcówki i jako pierwsze na świecie, pozwalają na monitorowanie energii dostarczonej do próbki (poza VCX130PB i VCX130FSJ).


Labo Plus sprzedaje procesory ultradźwiękowe Vibra-Cell od kilkunastu lat. W tym czasie, podobnie jak stale powiększające się grono użytkowników, mieliśmy okazję przekonać się co do doskonałej jakości wykonania i niezawodności tych urządzeń. Stosunek jakości do ceny powoduje, że są to naszym zdaniem najbardziej konkurencyjne urządzenia tej klasy na rynku.

 Sonikatory Sonics

Od wielu lat Sonics konsekwentnie używa nazwy ?procesory ultradźwiękowe? aby podkreślić poszerzające się spektrum zastosowań urządzeń tego typu. Poza ogólnie pojętą homogenizacją próbek różnego typu, procesory ultradźwiękowe znajdują zastosowanie m.in. w:

- perforacji (zrywaniu) ścian komórek i tkanek w celu wyizolowania ich zawartości,

- zrywania łańcuchów DNA,

- przyśpieszaniu przebiegu reakcji chemicznych (tzw. sonochemia),

- mieszaniu tzw. "trudnych" próbek.

 

W ostatnim czasie, związku z rozwojem nanotechnologii, coraz szerzej docenia się doskonałe rezultaty mieszania ultradźwiękowego zawiesin nanocząstek w rozpuszczalnikach. Skuteczność tego procesu można zobaczyć w filmie prezentowanym w serwisie internetowym firmy Sonics (patrz link poniżej).

 

Sonics oferuje także bogaty wybór akcesoriów: końcówki o różnych średnicach, komory dźwiękoszczelne, końcówki zanurzeniowe i przepływowe, naczynia szklane, reaktory do sonochemii, itp.


ZOBACZ:
Sonikatory (homogenizatory ultradźwiękowe)
Atomizery ultradźwiękowe

Serwis intenetowy firmy

 

ZOBACZ VIDEO:

Prezentacja firmy Sonics
Mieszanie nanoproszku sonikatorem
Użycie końcówki zanurzeniowej typu "Cup-horn"
Praca końcówki do dużych objętości typu "high efficiency"

Praca końcówki atomizującej

  

POBIERZ:
Katalog firmy Sonics

Wykaz producentów