Wiskozymetry / lepkościomierze Brookfield

Wiskozymetry Brookfield


      Wprowadzona na początku lat 30 ubiegłego wieku marka Brookfield ustanowiła przez lata swego rozwoju standard na rynku wiskozymetrów rotacyjnych. Zaprezentowany na początku (i do dziś produkowany) lepkościomierz analogowy dał początek całej rodzinie lepkościomierzy i reometrów oferowanych obecnie.

Prostota i solidność wiskozymetrów Brookfield

      Prosta i niezawodna konstrukcja pierwszego wiskozymetru oparta na silniku, dwóch półosiach połączonych kalibrowaną sprężyną i zestawie wymiennych końcówek pomiarowych - wrzecion (spindle) pozostała niezmienna i z powodzeniem sprawdza się do dnia dzisiejszego. Ten schemat budowy uwzględniający określony zestaw prędkości obrotowych silnika, maksymalny moment obrotowy sprężyny oraz wielkość i kształt wrzecion okazał się na tyle prosty i wiarygodny, że umożliwił szybkie rozprzestrzenienie się i upowszechnienie we wszystkich gałęziach przemysłu i nauki.

Standard wiskozymetrów Brookfield

      Ze względu na specyfikę pomiarów lepkości, wymagających ścisłej kontroli płynięcia próbki schemat ten siłą rzeczy stał się wzorem określanym jako standard Brookfielda.
      Aby móc wykonywać powtarzalne w stosunku do tego standardu pomiary każdy lepkościomierz musi zostać skonstruowany według tego schematu. Do dzisiaj wszystkie standardowe oryginalne wiskozymetry cyfrowe Brookfield oraz lepkościomierze firm konkurencyjnych korzystają z tego wzorca.
      Dzięki długoletniej praktyce i olbrzymiemu doświadczeniu Brookfield oferuje najszerszy wybór lepkościomierzy rotacyjnych od najprostszego modelu analogowego do sterownych komputerowo reometrów cyfrowych

Pozycjonowanie na skali możliwości i ceny poszczególnych modeli wiskozymetrów przedstawia poniższa plansza.
Brookfield_Wiskozymetry_Skala

    Wykres uwzględnia także pozycje lepkościomierzy specjalnych takich jak wiskozymetr Höpplera, Stormer Krebs i wyjątkowo wygodny model lepkościomierza CAP 2000 typu stożek/płytka.

Szczegółowy opis poszczególnych modeli znajdziecie Państwo wewnątrz naszej witryny internetowej.