Whatman

Aby szybko uzyskać informacje o podstawowych produktach Whatman
wystarczy wybrać jeden z poniższych przycisków:

Filtry szklane WhatmanFiltry strzykawkowe WhatmanSączki celulozowe Whatman

Karty FTA WhatmanBibuły chromatograficzne WhatmanFiolki filtracyjne Whatman

Filtry dyskowe WhatmanGilzy ekstrakcyjne WhatmanFiltry kapsułowe Whatman

Whatman w Labo Plus

Produkty Whatman

Produkty firmy Whatman popularne są w Polsce od wielu dziesięcioleci, a rozprowadzane przez autoryzowanego dystrybutora Labo Plus od ponad 20 lat.

    Powszechnie kojarzone są z wyrobami o najwyższej jakości stosowanymi w zaawansowanych technikach analityki laboratoryjnej. Istotną cechą obecnie produkowanych materiałów Whatman jest najwyższa czystość analityczna, jaka jest tylko możliwa do uzyskania przy zastosowaniu znanych obecnie surowców i technologii. Brak jakichkolwiek kompromisów w tej dziedzinie zapewniło wielu produktom firmy Whatman pozycję referencyjnego standardu analitycznego.

Do najbardziej popularnych produktów Whatman na polskim rynku należą: filtry z mikrowłókien szklanych, sączki i bibuły celulozowe, bibuły i membrany chromatograficzne, filtry membranowe, gilzy ekstrakcyjne, filtry strzykawkowe, filtry dyskowe i kapsułowe, fiolki filtracyjne oraz karty FTA.

Filtry szklane Whatman

    Whatman oferuje filtry z mikrowłókien szklanych wykonane w 100% ze szkła borokrzemowego. Charakteryzują się one bardzo wysoką odpornością chemiczną i brakiem dodatków wiążących. Filtry szklane mogą być stosowane w temperaturach do 500°C i stanowią bardzo dobre rozwiązanie przy filtracji powietrza, oznaczaniu zawiesiny w wodach oraz innych analizach grawimetrycznych.

Sączki i bibuły Whatman

Sączki i bibuły celulozowe, produkowane są z najwyższej jakości celulozy. Sączki z czystej alfa celulozy, stosowane są powszechnie w klasycznych metodach analizy jakościowej i ilościowej oraz w chromatografii bibułowej. Bardzo różnorodna i szeroka oferta firmy Whatman umożliwia zawsze odpowiedni dobór sączków i bibuł celulozowych niezależnie od aplikacji.

Filtry membranowe Whatman

    Whatman posiada w swojej ofercie również szeroki wybór membran filtracyjnych, o znakomitych parametrach fizyko-chemicznych, które umożliwiają wykorzystanie ich do większości zastosowań analitycznych. Filtry membranowe posiadają ściśle określone wielkości porów, zwiększoną wytrzymałość i elastyczność, zapewniając tym samym doskonałą powtarzalność i wiarygodność wyników.

Bibuły chromatograficzne Whatman

Bibuły chromatograficzne są materiałami umożliwiającymi maksymalnie skuteczny i tani rozdział różnych składników rozpuszczonych w badanej próbce. Bibuła chromatograficzna Whatman 3MM CHR jest najpopularniejszym produktem stosowanym w blottingu. Popularność ta jest wynikiem najwyższej czystości i jakości, które umożliwiają wysoką powtarzalność wyników badawczych.

Gilzy ekstrakcyjne Whatman

    Gilzy ekstrakcyjne celulozowe i z mikrowłókien szklanych słyną ze swojej jakości i najwyższej czystości. Gilzy celulozowe są stosowane powszechnie w ekstraktorach i produkowane są zgodne z najpopularniejszymi rozmiarami aparatów Soxhleta. Natomiast do aplikacji specjalnych przeznaczone są gilzy szklane. W gilzach ekstrakcyjnych w procesie produkcyjnym nie dodaje się do mikro włókien szklanych żadnych dodatków wiążących, dzięki czemu nie zmieniają one swojej masy własnej nawet w wysokich temperaturach (do 500°C).

Filtry strzykawkowe Whatman

Filtry strzykawkowe Puradisc zostały opracowane do szybkiej i efektywnej filtracji próbek. Duży wybór membran i mikrowłókien szklanych gwarantuje szerokie zastosowanie w wielu aplikacjach analitycznych i badawczych. Do filtrowania próbek zawierających duże ilości zawiesiny (matrycy) polecane są filtry strzykawkowe Whatman GD/X. Specjalna konstrukcja obudowy polipropylenowej, umożliwia wstępną filtrację roztworu przez prefiltr z mikrowłókien szklanych zamontowany tuż przed właściwą membraną. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przefiltrować próbkę o 7-krotnie większej objętości, bez zablokowania filtra.

Filtry dyskowe i kapsułowe Whatman

Filtry dyskowe oraz filtry kapsułowe dzięki specjalnej konstrukcji, posiadają bardzo rozbudowaną powierzchnię filtracyjną, niezbędną przy filtracji dużej objętości roztworów. Membrany filtracyjne zamykane są w obudowach z wysokiej czystości polipropylenu. Rozwiązanie to gwarantuje najwyższą czystość filtrowanych próbek bez jakichkolwiek kontaminacji. Filtry dyskowe i kapsułowe Whatman dostępne są w szerokim wyborze różnych typów membran, porowatości oraz w wersjach sterylnych.

Fiolki filtracyjne Whatman Mini UniPrep

Fiolki filtracyjne Mini Uniprep są wyjątkowym rozwiązaniem technologicznym umożliwiającym błyskawiczne przygotowanie próbek do HPLC. Budowa fiolek filtracyjnych zapewnia brak kontaktu filtrowanej próbki z otoczeniem, a tym samym nie dopuszcza do kontaminacji. To bardzo eleganckie rozwiązanie pozwala wybić się fiolkom  filtracyjnym Whatman na czoło nowoczesnych  metod przygotowania próbek analitycznych.

Karty FTA Whatman

Karty FTA to innowacyjne rozwiązanie w zbieraniu, transportowaniu, oczyszczaniu i archiwizowaniu DNA i RNA  w temperatrze pokojowej.
Karty FTA zawierają substancje które powodują lizę komórek, denaturację białek oraz zabezpieczają kwasy nukleinowe. Karty FTA Whatman błyskawicznie dezaktywują mikroorganizmy, w tym patogeny krwi, a także uniemożliwiają namnażanie bakterii i innych mikroorganizmów.